TÜBİTAK’ın 150 bin TL’lik destek için 2. çağrı dönemi

TÜBİTAK’ın 150 bin TL’lik teknolojik girişimci desteği için ikinci çağrı dönemi başladı.TÜBİTAK Teknogirişim, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmesi...

banner16
TÜBİTAK’ın 150 bin TL’lik destek için 2. çağrı dönemi

TÜBİTAK’ın 150 bin TL’lik teknolojik girişimci desteği için ikinci çağrı dönemi başladı.

TÜBİTAK Teknogirişim, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmesi amacıyla girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetleri desteklendiği Sermaye Destek Programının ikinci çağrı dönemi başladı. İkinci çağrı dönemi için TÜBİTAK BİGG programının başvuruları devam etmektedir.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması için Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi’nin TÜBİTAK BİGG-Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olarak akredite olduğunu vurgulayarak, destekler için başlatılan ilk dönemin ise başarılı bir şekilde tamamlandığını hatırlattı. Rektör Gür, “Gaziantep’in ve Bölgenin teknoloji vizyonunu çizen üniversitemiz bünyesindeki TargeT Teknoloji Transfer Ofisi bu yıl ikinci defa yeni girişimcileri davet ediyor. TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişim Sermayesi) ile girişimcilerin iş fikirlerini ticari ürüne veya hizmete dönüştürülmesine yönelik iş fikirlerini TargeT Teknoloji Transfer Ofisine sunabilirler. Başvuru yapan girişimciler, jüri üyeleri ve uzmanlarımız tarafından değerlendirme ve seçme işlemine tabi tutularak sıra dışı bir programa katılacaklar" dedi.

Micro MBA, İş Modeli ve İş Planı Kampları

Prof. Dr. Gür, program kapsamındaki kamplar hakkında bilgi vererek, "Girişimciyi fon almaya hazır hale getirmeyi amaçlayan eğitim programları kapsamında seçilen adaylar, iş modeli doğrulama kampı, iş planı hazırlama kampı gibi pek çok eğitimlere tabi tutulacaktır. Değerlendirme sonucunda desteklenmesi uygun bulunan iş planları için girişimciden tanımlı bir zaman aralığı içinde kuruluş tanımına uygun şirket kurmaları desteklenecektir. TÜBİTAK ile kurulan şirket arasında sözleşme imzalanmasından sonra girişimciden teminat alınmaksızın hibe olarak proje desteği ve sermaye desteği sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

"Sermaye Desteğinin Amacı: Prototip’in Ticarileştirilmesi”

Gür, desteğin amacı hakkında da detaylı bilgiler vererek, "Teknogirişim sermaye desteği ile kuruluşun iş planı çerçevesinde gerçekleştireceği kavramsal tasarım, teknik ve ekonomik fizibilite, teknolojik geliştirme (ticari prototip, demo, benzetim, yazılım algoritması vb.) faaliyetleri ve bu faaliyetler sonucu elde edilen çıktıların ticari değere dönüştürülmesi çalışmalarının bire bir takibi sağlanarak her süreçte TargeT Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenecektir" şeklinde konuştu.

"TÜBİTAK’tan 500 Bin TL daha ARGE Desteği Fırsatı için Eğitim Süreci ”

Gür, programın eğitim süreci hakkında ise "TÜBİTAK BİGG desteği alarak kurulmuş olan bu şirketler, destek bitiş tarihten sonraki 24 ay içerisinde TÜBİTAK KOBİ ARGE Başlangıç Destek Programı’na da başvuruda bulunabilir ve 500 bin TL ye kadar hibe alabileceklerdir. Teknolojik iş fikrini hayata geçirmek ve ileride kendi şirketini kurmak isteyen herkesi TÜBİTAK’ın Teknolojik İş fikirleri için verdiği 150 bin TL geri ödemesiz Başlangıç Sermaye Desteğine başvuru için davet ediyoruz. Bu program girişimciler için yeni bir adımdır. 20 Haziran 2017 tarihine kadar her teknoloji alanından teknoloji tabanlı, yenilikçi ve ticarileşebilir iş fikri olanlar www.bigg.enteggre.com adresinden online olarak sistemimize başvuru yapmaya davet ediyoruz. 8-9 Temmuz MicroMBA, 15-16 Temmuz İş Modeli Doğrulama Kampı, 22-23 Temmuz İş Planı Oluşturma Kampı olmak üzere, belirtilen eğitimler ile süreç tamamlanacaktır" diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.