Yapı ve İnşaat Fuarı düzenleniyor

Şanlıurfa’da Star Fuarcılık ve TÜMSİAD’ın organizesinde “İnşaat ve Dekorasyon” Fuarı düzenleniyor.

banner16
Yapı ve İnşaat Fuarı düzenleniyor

17 Mart 2016 Perşembe günü açılacak fuar öncesinde tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.4 yıl içerisinde 7’inci kez Şanlıurfa’da fuar açılışı gerçekleştirecek olan TÜMSİAD Yönetimi ve Şanlıurfa Start Fuarcılık Yöneticileri katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ve TÜMSİAD Başkanı Sadık Sade ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Ankara’da yaşanan Terör olayı sebebiyle vefat eden vatandaşlara Allahtan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında “Fuar kültürünü artık yavaş yavaş hissetmeye başladık. Bu işin tanıtılmasında ve markalaşmasında müşterim ilişkilerinde ve bağlantılarda çok önemli bir yer olduğunu anlamaya başladılar. Artık Şanlıurfa bunu mekan olarak zaten projemiz temelini atıyoruz 11’inde. Bu anlamda bu arkadaşların tamamını kutluyorum buradan tebrik ediyorum. Şimdi Perşembe günü Şanlıurfa’mız için açılacak olan fuarın önemi, yapı ve inşaat Şanlıurfa için yapılacak sektörlerden bir tanesidir. Şanlıurfa 1milyon 892 nüfusuyla ve her yıl doğan 62 bin bebeğiyle genç dinamik yaş ortalaması da 19.2 böyle bir şehirde inşaat her zaman yapının ihtiyaç olduğu kaçınılmazdır. Dolayısıyla bu sektörün bilimsel olarak. Gelişmeleri takip etmesi, yeni buluşları ve icatları takip etmesi malzemeleri zenginleştirmesi anlamında bu sektördeki tüm firmaların etkileşim noktasında fuarın Şanlıurfa inşaatına Şanlıurfa yapısına çok önemli katkı vereceğini düşünüyorum. Tabi ülkemiz zor günlerden geçiyor. Ankara’da meydana gelen terör olayı hepimizin yüreğini dağlamıştır. Ama şunu bilmeleri gerekiyor ki masum insanları öldürmekle bir yere varılamıyor. Terör olayı sebebiyle vefat eden herkese Allahtan rahmet diliyoruz. İnşallah Perşembe günü Şanlıurfa’mızda saat 15:00 gibi duyuruları yapılacak. Fuar alanında 15 gibi onlarla bir araya geleceğiz. Yapı ve inşaat fuarımızı Şanlıurfa’mıza açıp Şanlıurfa’mızı şehir olarak tekrar bir canlılığa, tekrar büyüme noktasına yoluna koymuş olacağız” dedi.

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Sade ise 4 yıl içeresinde 7 fuarın açılışını yaptıklarının altını çizerek “Perşembe günü saat üçte Şanlıurfa’da açılışı yapılacak olan 4’üncü yapı inşaat dekorasyon fuarımızın Fuar’ımızın basın toplantısını Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber ve aynı zamanda sırtart fuarı yönetim kurulu başkanımız Musa Öztürk ile birlikte yaptık. Tabi ki 4 yıl geriye gittiğimizde Şanlıurfa’da fuar olmayan bir Şanlıurfa,  fuar yapılmayan bir Şanlıurfa, fuar ve Konvers merkezinin olmadığı bir Şanlıurfa ve fuar kültürünün olmadığı Şanlıurfa Musa beyin desteğiyle ve zamanın Karaköprü Belediye başkanlığı yapan başkanımızın desteğiyle Şanlıurfa’da inşaat fuarını kurduk. 4 yıl içeresinde 7 fuar açılışını yapıyoruz, tarım fuarıyla beraber” dedi.

Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ise Şanlıurfa’da bugüne kadar gerçekleştirdikleri organizasyonlar hakkında bilgi vererek “4 bin metrelik bir alanda açtığımız bir fuarın bugün 8 bin metrelik bir alana çıkarmışsak demek ki Şanlıurfa’da böyle bir talep var. Yaptığımız iş doğrudur, aldığımız tepkilerde olumludur yani gittikçe de büyüyecektir. Bu zor şartlarda bu zor imkanlarda Perşembe günü açacağımız 8 bin metrelik fuarı 11 – 12 bin metrelik bir alana çıkarmamamızda da bir neden yok. Tabiki fuarlarla birlikte aslında seminer panellerin düzenlenmesinde fayda var. Hangi sektöre yönelik fuar düzenliyorsanız o tür seminerlerin gelen ziyaretçiyi de katılımcılıda bilinçlendirmesi adına işin içine akademik boyutta katıpbu tür seminerleri düzenlemekte fayda var. Biz dönüşümleri hep olumlu alıyoruz. Zaten fuar alanı talebinde buradan doğuyor. Demek ki Şanlıurfa Fuarı böyle benimsedi, kanıtsadı ki artık bir fuar alanı yapma ihtiyacı doğdu. Şu anda yılda 2 tane fuar düzenliyoruz. Allah izin verirse, bu fuar alanı yapılırsa Şanlıurfa’da bunu yılda en az 6 tane fuar düzenleyebiliriz Şanlıurfa’da” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa’da
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.