Resul yılmaz yaptığı hizmetleri anlatı

Belediye Başkanımız Avukat Resul Yılmaz, ilçemize gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ında aralarında bulunduğu kalabalığa 7 aylık süreçte yaptıklarını anlattı.

banner16
Resul yılmaz yaptığı hizmetleri anlatı

Belediye Başkanımız Avukat Resul Yılmaz, ilçemize gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ında aralarında bulunduğu kalabalığa 7 aylık süreçte yaptıklarını anlattı.

Yenişehir mahallesinde bulunan Kapalı Spor Salonunda yapılan kongrede konuşma yapan Başkanımız 7 aylık süreçte birçok hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları kaydetti: “Değerli bakanım, değerli vekillerimiz ve çok değerli Siverekli hemşerilerimiz hepinizi saygı ile sevgi ile selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz. Sayın bakanım az önce bir konuşma yapan değerli ilçe başkanım 2014 yılında yapılan seçimlerle ilgili kısa bilgiler verdi. Evet, Siverek’te birilerinin kafalarında soru işaretleri vardı, Siverek’te birilerinin dışında seçimin kazanılamayacağı düşüncesi vardı ve yine Siverek’te Resul Yılmazla seçim kazanıla bilinir mi, Mehmet Kasım Gülpınar’lar seçim kazanıla bilinir mi, bu AK parti kadroları ile seçim kazanıla bilinir mi gibi soru işaretleri vardı. Ama bende rabbime şükür ediyorum bizler Ak kadrolar olarak, ekip halinde ve o ekibin lideri de değerli milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’ın çok büyük bir emeği vardır, ilçe teşkilatımızla, il teşkilatımızla ve parti büyüklerimizin değerli katkıları ile çok şükür seçimlerden alnımızın akı ile çıktık, hem de rakip iki partinin aldıkları oylar kadar oy alarak seçimiz kazandık.

 

Değerli Bakanım Başbakanımız ve genel başkanımız Ahmet Davutoğlu Bey seçimden önce miting düzenleyen ender yerlerden birside Siverek’ti, Sağ olsunlar.  Sizinle şunu da paylaşmak istiyorum seçimlerden sonra beni bizzat dişileri konutundan aramak sureti ile tebrik etiler, ben huzurlarınızda kendilerine bir daha teşekkür ediyorum, şükranlarımızı arz ediyorum, Değerli dostlar bizler kalkınmanın da gelişmenin de temelinin bireyden başladığını bilen birer insanınız, bu bilinçte olduğumuz için işbaşına gelir gelmez faaliyetlerimize başladık. Bölgemizde sadece Gaziantep’te bilgi evleri vardı, ben göreve gelir gelmez ilk talimatlarımdan biri, ilk icraatlarından birisi bilgi evlerini kurmak oldu. Çünkü bizim için bilgi evleri önemli, bizim için bilgi evlerinin önemi şudur, biz sadece belediyeciliğin yol yapan, kaldırım yapan, işte alt yapı hizmetlerini getiren bir anlayışa sahip değiliz, ebetteki biz bu hizmetleri sunacağız, bunlar bizim asli görevlerimiz, ancak bunların yanında bizim belediyecilik anlayışımızda, tarihine sahip çıkmak vardır, kültürel bir anlayış var katılımcı bir anlayış var ve hiç şüphesiz sosyal anlayışlı bir belediyecilik anlayışımız var.

 

Bu çerçevede bilgi evlerinin iki tanesini faaliyete geçirdik şuanda 750 tane 4. Sınıf ile 8 sınıf arasındaki öğrencilere hizmet vermektedir. 2014 yılının sonuna kadar yani önümüzdeki bir ay içerisinde 2 tane daha bilgi evimizi daha faaliyete geçirmeyi planlıyoruz ve bu yılki yani 2014 yılı hedeflediğimiz öğrenci sayısı 1200 tane. Ne gibi faaliyetler sunuyoruz burada. Burada güvenli internet sunuyoruz, Kur’an ı kerim öğretiyoruz peygamberimizin hayatını siyeri nebiyi öğretiyoruz, yine kültürümüzün bir parçası olan folklor öğretiyoruz, yine bizim bir gerçekliğimiz olan Kürtçenin Zaza’ca ve kürmanci lehçelerini öğreten kurslar düzenliyoruz, çeşitli müzik enstrümanlarını öğreten kurslar veriyoruz, yani geniş bir yelpazede kurslarımız devam ediyor.Sayın bakanım ayrıca büyükşehir belediyemizle ortaklaşa  gerçekleştirdiğimiz projelerimiz var, büyükşehir belediyemizle birlikte hem ilçemizde içme ve kullanma suyu sorunlarını gidermek için adımlar atıyoruz, icraatlar yapıyoruz, hem de kırsal alan başta olmak özere yolu olmayan mahallelerimize ve köy içi hizmetler götürüyoruz, ayrıca sosyal belediyeciliği önemsiyoruz bu anlamda faku zaruret içerisinde bulunan vatandaşlarımıza imkânlarımız ölçüsünde çeşitli yardımlarımız oluyor. Örneğin;  ramazan ayı boyunca her iftarda bin kişiye iftar yemeği verdik ve onlarla beraber iftarlarımız açtık, yine 520 yetim yavrumuzu baştan aşağı giydirdik, ayrıca şuanda kurulma aşaması bitti inşallah önümüzdeki on gün içerisinde faaliyete sokacağımız bir gıda bankası değerli hemşerilerimizin hizmetine sokacağız. Ayrıca katılımcı bir belediyecilik anlayışımız var, bu anlamda da STK’larla koordinasyon merkezini oluşturduk, biz Siverek’i sadece biz yönetelim anlayışında değiliz, biz istiyoruz ki yerelde Siverek’i yönetirken paydaşlarımız olsun, STK’larımız olsun, kısacası Siverek’imiz hakkında sözü olan herkesle beraber olalım istiyoruz, Sayın bakanım biliyorsunuz Siverek’imizin ekonomisi iki ana sektöre dayanıyor, bunlardan biri tarım diğeri ise hayvancılıktır.

 

İnşallah Allah nasip ederse sayın vekilimiz yakından takip ediyor, kısa bir zaman içerisinde sanayi bölgesi yerimizi faaliyete geçirmiş olacağız, tarıma ve hayvancılık ürünlerine dayalı sanayiyi Siverek’e kazandırmak temel hedeflerimizden biridir. Hayvancılığın geliştirilmesi, özelikle hayvan pazarında faaliyet gösteren esnafımızın daha rahat daha nezih bir ortamda çalışmalarını alışverişlerini yapabilmeleri için 40 dönümlük hayvan pazarımızı baştan sona kadar yeniden düzenledik, zeminin betonla kapladık, duvarlarını yeniledik, oturma banklarına kadar her şeyi ile esnafımızın hizmetine soktuk. Ayrıca Ak parti belediyeciliğin olmazsa olmazlarının arasında hizmet bilinci gelmektedir, bu beyanda da temizlik hizmetlerimiz devam ediyor, yine Siverek’imiz yeşil alanı çok düşük, bizim yeşil alanları, sosyal alanları suratlı bir şekilde çoğaltmamız gerekiyor, biliyorsunuz dünya ortalaması yeşil alan yüzde onlarda seyrediyor, inşallah sizlerin de değerli katkılarınızla Siverek’imiz önümüzdeki yıllarda, görev sürem sonuna kadar Allah izin verirse yüzde beş ile altılara çıkartmayı hedefliyoruz, Değerli bakanım değerli zamanınızı almak istemiyorum, bu anlattıklarımız yaptıklarımızın çok azıdır daha anlatamadıklarımız bir sürü çalışmalarımız var. Temel hedefimiz şu; vizyoner belediyecilik anlayışı içerisinde görev süremiz boyunca şehrimizin alt yapı ve üst yapı sorunlarını hâletmiş, çözmüş huzurlu, güvenli ve bereketli bir Siverek temel hedefimizdir, ayrıca sayın bakanımız biz Siverek’imizi yönetirken gelecek nesillerin bize emanetidir anlayışı ile yönetiyoruz, bu çerçevede Siverek’imiz yarınlarımız olan torunlarımızın, çocuklarımızın, emanetidir anlayışı ile yönetmeye bundan sonrada Allah nasıp ederse yönetmeye devam edeceğiz, ben bu duygu ve düşüncelerle 5 olağan kongremizin özelde ilçemize, genelde ise ülkemize hayırlar getirmesini diliyor ve hepinizi saygı ile selamlıyorum”

Anahtar Kelimeler:
Resul Yılmaz
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.