En Coşkulu İlçe Kongresi Siverek'te Yapıldı

AK Parti’nin en coşkulu ve kalabalık ilçe kongresi Siverek’te gerçekleşti. AK Parti Siverek İlçe Başkanlığının 5. Olağan kongresi yapıldı. Tek liste gidilen kongrede, mevcut ilçe Başkanı İlhan Çelik ile yola devam edildi. Siverek Kapalı Spor salonunda yapılan kongreye Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz katıldı. Kongrede bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, baas partisini eleştirdi.

banner16
En Coşkulu İlçe Kongresi Siverek'te Yapıldı

 

 

Baas partisinden Türkiye’ye hayır gelmez.

 

Bakan Yılmaz Baas partisinden Türkiye’ye hayır gelmeyeceğini söyledi. Türkiye’nin geçmişte bir baas partisinin olduğunu, bu partinin herkesi kendine benzeten bir zihniyete sahip olduğunu savundu. Yılmaz ‘Bu topraklarda Allah baas partisine fırsat vermesin. Bu coğrafyada kendi halkına zulüm eden baas partisi zihniyetiydi.  Irak’a da en büyük zararı Saddam’la birlikte baas partisi verdi. Suriye’ye en büyük zararı Beşar Esad ile birlikte baas partisi verdi. 1940’lı yıllarda bir yasa çıkardılar. Arapça ezan okuyana hapis cezası verdiler. Arapça kamet getirene para cezası verdiler. Bunların dine bakışı çarpıktır. Bunların dine olumlu şekilde bakamazlar, saygı gösteremezler. Bunların vicdanını kilitli, Kur’an-ı Kerim’i evine koy dışarıda icra etme, yap dediklerini yapma. Bunlarla dini anlayışların bir araya gelmesi mümkün değil. Bunlar sadece Müslümanlara, milliyetçilere, komünistlere, sosyalistlere, kürtlere zulüm etmedi, kendilerinden olmayan herkese zulüm ettiler. Bakın burada baş örtülü kardeşlerimiz var. Sizler milletvekili seçilmek için aday olsanız, Siverek sizi seçseydi, sizi meclise almazlardı. Üniversiteye gitmek isteseniz üniversiteye almazlardı. Siz memur olsanız, kamuda çalışacak olsaydınız, kamuya almazlardı. Allah’a hamd olsun şimdi böyle bir şey var mı ? Milletinin yarısını kendileri için tehlike gören baas zihniyetlerinin artık Türkiye’de iktidar olabilmesi mümkün mü ? Bu milletin gözü terazidir. 60 yıldır önüne her tercih konduğunda en doğrusunu seçti. Menderes ile CHP konulduğunda Menderes’i seçti. Adalet Partisiyle CHP’yi koyduğunda Adalet Partisini seçti. Özal ile CHP’yi koyduğunda Özal’ı seçti. Tayyip Erdoğan’la CHP’yi koyduğunda Tayyip Erdoğan’ı seçti. Baas zihniyetinden Türkiye’ye hayır gelmez. CHP’nin artık bu ülkede iktidar olabilmesi mümkün değildir. Ne demişti Sabahattin Ali ‘Eşkıyaya Dünya’ya hükümdar olmaz. ‘dedi.

 

İnsana sadakat yaraşır.

 

Siverek halkına, yerel seçimlerde AK Parti’ye verdiği destekten dolayı teşekkür de eden Bakan Yılmaz ‘ Güzel bir söz var. Siverek’e gelince onu hatırladım. ‘İnsana sadakat yaraşır, görse de ikrah doğruların yardımcısıdır hazreti Allah’. Siz AK Parti’ye sadakatinizi gösterdiniz, Allah razı olsun. Gülpınar ailesine sadakatinizi gösterdiniz, Allah razı olsun. Menzile yüz akıyla bakmak lazım. Menzile bakmanın şartı, insanlara hizmet etmekten geçiyor. İnsanların kalbini kazanmaktan geçiyor. Halka hizmetin, hakka hizmet olduğunu bilmekten geçiyor.  Siverek genel seçimlerde bir destan yazdı. Şanlıurfa bir destan yazdı. Aynı destanı yerel seçimlerde de yazdınız. Yetmedi Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yazdınız. Allah razı olsun, Siverek’in 34 yıllık kara talihini AK Parti ile birlikte AK’a çevirdiniz. Çok şey yaptık, ancak daha çok yapacaklarımız var. Herşeyi yaptık demiyoruz ama çok şeyi yaptık diyoruz. Dua edersiniz, desteğinizi bizimle devam ettirseniz, eksik kalan işleride 2023 hedeflerinde gerçekleştiririz. Şanlıurfa ve Siverek’in çözülemeyecek sorunu yok. Çözmenin şartı birlik ve beraberlikten geçiyor.’ Şeklinde konuştu.

 

Herkes yaptıklarını, o yapmadıklarını anlattı.

 

Kongreye katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’da bir konuşma yaptı. Gülpınar’ın konuşması sırasında salonda alkış tufanı koptu. Konuşmasına, Şanlıurfa’nın tüm ilçelerine Allah’ın selamını göndererek başlayan Gülpınar ‘Ben bugün Siverek’te yaptıklarımızı değil, yapmadıklarımızı anlatacağım’ dedi.

 

Hırsızlık ve arsızlık yapmadık.

 

Siverek’te hırsızlık ve arsızlık yapmadıklarına dikkat çeken Gülpınar ‘Biz siyasetçiler her zaman yaptıklarını anlattır. Başta kıymetli liderimiz, değerli büyüğümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve hükümetimizin değerli bakanlarıyla, milletvekillerimizle, bütün teşkilatımızla beraber güzel hizmetler yaptık ama bugün size Siverek’te, Urfa’da yaptıklarımızı değil yapmadıklarımızı anlatacağım. Allah’a çok şükür; Hırsızlık yapmadık, arsızlık yapmadık, kimseye tepeden bakmadık, kibir yapmadık, televole siyaseti yapmadık, şov yapmadık, zalimin yanında olmadık, yalan söylemedik, aldatmadık, boş vaatte bulunmadık. Bürokrasiyi, bürokratı babamızın malı olarak görmedik, elhamdüllillah hamd olsun milyonlarca defa. Bizler bu bölge de adeta keskin bir kılıç üzerinde yürüyerek siyaset yaptık. Kalp kırmamaya çalıştık, kalpleri yapmaya çalıştık, onarmaya çalıştık. Kelimelerimizi sarf ederken yüzbinlerce defa düşündük. Hem bozulanı yapmaya çalıştık hemde yeni anlayışlar getirmeye çalıştık. Yıkmak kolay arkadaşlar, yapmak her zaman zor. Bizler zor olanı yapmaya çalıştık hep birlikte. Bizler bu coğrafyada düşmanlığı değil, dostluğu yeşertmeye çalıştık. Bizler muhalefetin yaptığı gibi kimsenin gönlünü kırmadan, ağzımıza geleni söylemeden zor olanı yaptık. Adeta bir ateş tarlası içinde o yanmayan taşlara basarak gidersiniz ya, işte o taşların üzerinde giderek yol almaya çalıştık. Bir dikenin pamuğa katıldığı zaman, o dikeni pamuktan kurtarmaya çalışırken, pamuğa zarar vermeden davranırsınız ya işte biz siyasetimizi o şekilde bugüne kadar yaptık.’ Dedi.

 

Hodri meydan.

 

Gönüller yaparak siyaset yapmanın her babayiğidin harcı olmadığının altını çizen Gülpınar muhalefete ve kendileriyle beraber olmayanlara da ‘Buyrun hodri meydan, yapabiliyorsanız siyasetinizi böyle yapın. Emir olunduğumuz gibi dosdoğru olduk elhamdülillah.’ Sözleriyle seslendi.

 

Gençlere seslendi.

 

Konuşmasında gençlere seslenen Milletvekili Gülpınar ‘Gençlerimize, değerli bacılarıma söyleyecek şeylerim var. Siverek’te bu değişimi hepiniz müşaade ediyorsunuz.  Elinizi vicdanınıza koyun. Lütfen merhametli olun, bu değişimi görmezlikten gelmeyin. Özellikle gençlerimize söyleyeceklerim var. Gençler, bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Gelecek, sizlerin ahlakıyla şekillenecek inşallah. Elinden ve dilinden emin olan gençlere emaneti bırakamazsak, vebal hepimizindir. Kimsenin malına mülküne canına zarar verip yakıp yıkan değil, herkese ama herkese, düşmana dahi yardıma koşan gençlik. Aynı zamanda feraset sahibi, dünyadaki gelişmeleri okuyan, dünyanın sadece kendi köyünden, evinden, vilayetinden ibaret olmadığına inanmış ve bunu idrak eden bir gençlik. Düşmanlarının ürettiği siyasete karşı, siyaset üretmeye çalışan değil, kendisi siyaset üreten ve düşmanlarını buna zorlayan, bu siyasete karşı savunma üretmeye çalışan bir gençlik. Dünya’ya neden, nereden ve nasıl geldiğini idrakinde olup, neyi nasıl yaparsa, nereye gideceğinin farkında olan bir gençlik. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta zulmet olduğunu idrak eden bir gençlik. Tamamen ön yargısız, pozitif ve manevi iklimlerden haberdar, onlara vakıf, iyiyi kötüden ayıran bir gençlik. İleri medeniyet ile kendi kültürüyle, en güzel şekilde yansıtan bu güzel karışımı insanların faydasına sunan bir gençlik. Ya hayır söyleyen, ya da susan bir gençlik. Eğer bizim talimatlarımız doğrultusunda, bir gencin dahi burnu kanarsa, biz onları ilime değil de, şiddete sevk edersek, onun vebali bize yazılır. Bizler bu hesap endişesiyle davranmak zorundayız. Gençleri sokaklara dökenler, sokaktaki gençlerden medet umanlar, unutmayın ki bu makamlar hiç kimseye baki değildir. Bu makamlar eni sonu bir gün bitecek ve öbür dünya da hesabı olacak. Bu hesap duygusuyla, bizler bu mevki deki insanlar hareket etmezsek, bunun vebalini hep birlikte ödemeye mecburuz. Bizim siyasetimizin kaynağı yeni değil, 1400 sene öncesinden, Hz. Resullullah ahlakından geliyor.  Hz. Resullulah’ı takip edenler, Hz. Ali’nin yolunu takip eden gençler, Hz. Muhammed’e, Hz. Ali’ye meftun gençler, divane bir gençlik işte bu gençlik elhamdülillah, AK Parti’de mevcut. Şuurlu, itikatlı, inançlı, sorgulayan bütün gençlerimizi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum. Siverek emin ellerde. Şanlıurfa emin ellerde. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu topraklar, değerli büyüğümüz, değerli liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temelini attığı ve manevi önderliğini yapmaya devam ettiği ve şuanda da sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ön ayak olduğu AK Parti kadrolarının elinde. Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. ‘ dedi.

 

Eskiden biz milletvekilinin kapısında beklerdik.

 

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise kongreye katılan tüm konuklarına teşekkür etti. Çelik ‘Bu ihtişamlı kongrede bizi yalnız bırakmayan Siverekli kardeşlerimiz nedeniyle Allah’a hamd ediyoruz. AK kadronun neferi olduğumuza, bu kutlu yolculukta, yolcu olduğumuzdan dolayı Allah’a hamd ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla yol yürüdüğümüz için Allah’a hamd ediyoruz. Mazlumların yanında olduğumuz için Allah’ımıza hamd ediyoruz.  34 yıldan sonra Siverek ilk kez iktidar partisiyle bütünleşti. Bu başarıyı elde etmemizi sağlayan başta Siverek halkına, Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’a, Bakanımız Faruk Çelik’e, İl Başkanımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Siverek’te çalmadık kapı bırakmadık. Bir süre önce milletvekilimizle birlikte Cami Kebir mahallesinde çat kapı bir eve gittik. Eve önce ben girdim. Milletvekilimiz Kasım Gülpınar sizleri ziyaret edecek dedim. Sevinçten gözleri doldu. Dediler ki ‘Eskiden bizler milletvekillerinin kapılarında gider beklerdik, şimdi milletvekilleri bizim kapımıza geliyor. Değerli vekilimiz bize gelmiş. Teşrif etmişler’. Dediler. Seçim Siverek’te böyle kazanıldı. Gece gündüz, çalışarak, hizmetlerin adaletli dağılımı ile kazanıldı. Seçim mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olmakla kazanıldı. ‘şeklinde konuştu.

 

En coşkulu kongre.

 

AK Parti’nin şimdiye kadar ki en coşkulu kongresine; AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Seyit Eyyüpoğlu, Halil Özcan, Doç. Dr. Abdülkerim Gök, Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Hüdapar Siverek İlçe Başkanı Ahmet İden ve 5 bine yakın partili katıldı.

 

AK Parti Siverek İlçe Başkanlığının yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

 

Abdulkafur Kurağ, Abbas Çağında, Ahmet Gümüştaş, Ali Gülcan, Betül Orhan, Faruk Olgun, Fedli Badur, Hamza Aydın, Hüseyin Demir, İsmail Keş, Latif Koyunsatan, Lokman Karahan, Mahmut Karahan, Mehmet Açıkalın, Mehmet Özcan Karahat, Mehmet Sinan Kaya, Mehmet Genç, Mehmet Şükrü Özdemir, Medet Karakurt, Mevlüt Bayraktar, Muzaffer Bayrakçı, Nedim Lale, Ömer Karakan, Perize Bahçıvan, Pınar Gebendirisli, Salih Baylan, Vahap Minigöl, Zuhal Laçin.

 

NEDİM ATİLLA

Urfaha

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serdar imrak 5 yıl önce

Kasım beyi ilkin sevmezdim ama şimdi fikrim değişmeye başladı gerçekten sevilen biri herhalde boşuna değildir bu sevgi