HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

HÜDA PAR tarafından Diyarbakır’da yapılan Aday Tanıtım Programı’nda, genel seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olanların öz geçmişleri paylaşıldı.

banner16
HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Diyarbakır’da yaptığı Aday Tanıtım Programı ile 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adaylarını açıkladı.

Program sonunda yapılan aday tanıtımında, adayların öz geçmişleri kısa bir şekilde paylaşıldı.

HÜDA PAR bağımsız milletvekili adaylarının öz geçmişleri:

Adana: Salih Demir

1971 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 1992 ile 2000 yılları arasında çeşitli merkezlerde resmi imamlık yapan Demir, 28 Şubat uygulamaları nedeniyle görevinden alındı. Kapatılan Mustazaf-Der’in Tarsus şube başkanlığını yapan Demir, Tesettür Seferberliği Platformu’nun başkanlığını yürüttü. HÜDA PAR’ın kurucu üyesi olan Demir, 1. olağan kongreye kadar  HÜDA PAR’ın Mersin il başkanlığı görevini yürüttü. Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Batman: Aydın Gök

1966 yılında Batman’ın Öğütlü köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan Gök, uzun yıllar Batman’da devlet hastanesi ve çeşitli sağlık ocaklarında doktorluk yaptı. Batman’da faaliyet yürüten Sağlık ve Çevrecilik Derneği ile İstanbul’da faaliyette bulunan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin genel başkanlığını yaptı. HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı’nın kurucu başkanı olan Gök, 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR Batman belediye başkan adayı oldu. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Gök, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

 Bingöl: Sait Şahin

1974 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Palu’da okudu. Elazığ Lisesi’nde başladığı liseyi Palu Lisesi’nde bitirdi. Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. 1998-2000 yılları arasında Bingöl merkezde Türkçe öğretmenliği yaptı. Elazığ İhya-Der Genel Başkanlığı yapan Şahin, 2006 yılından kapatıldığı tarihe kadar Mustazaf-Der’in İstanbul şube başkanlığını yaptı. HÜDA PAR’ın kurucu üyesi olan Şahin, halen HÜDA PAR’ın dış ilişkilerden sorumlu genel başkanlığı ve parti sözcülüğü görevini yürütmektedir. Doğruhaber Gazetesi köşe yazarlığı yapan Şahin, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Bitlis: Cengiz Karakaya

1975 yılında Bitlis'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis'te tamamladı. Bitlis’te sivil toplum kuruluşu Best-Der'de yönetim kurulu üyeliği yapan Karakaya, 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR’ın Bitlis belediye başkan adayı oldu. Karakaya, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Diyarbakır: Zekeriya Yapıcıoğlu

1966 yılında Batman’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yapıcıoğlu,  Sosyal Sigortalar Kurumunda kurum avukatı olarak mesleğe başladı. 1992 yılında Diyarbakır’da serbest avukatlığa başlayan Yapıcıoğlu, HÜDA PAR’ın ilk kuruluşunda teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığını yaptı. HÜDA PAR’ın 1. olağan kongresinde genel başkanlığa seçilen Yapıcıoğlu, halen bu görevini sürdürmektedir. Yapıcıoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Mardin: Mahmut Kılınç

1970 yılında Kızıltepe’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kızıltepe'de, lise öğrenimini Mardin’de tamamladı. Lisans eğitimine sosyoloji bölümünde devam eden Kılınç, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 7 yıl boyunca resmi imamlık yaptı. Kapatılan Mustazaf-Der'in Kızıltepe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. HÜDA PAR Kızıltepe ilçe teşkilatı kurucu üyesi olan Kılınç, halen başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. Özel radyo ve televizyonlarda programcılık, Doğruhaber Gazetesi’nde yazarlık yapan Kılınç, İslam tarihi ile Kürt dili ve edebiyatı alanlarında araştırmalar yapmaktadır. 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR’ın Mardin belediye başkan adayı olan Kılınç, orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Şanlıurfa: Mehmet Yavuz

1974 yılında Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kâhta’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Yavuz,  Kahramanmaraş ve Adıyaman’da değişik okullarda Türkçe ve edebiyat öğretmenliği görevlerinde bulundu. Özel bir eğitim kurumunda öğretmenlik ve idarecilik yapan Yavuz, iki yıla yakın özel bir televizyon kanalında programcılık yapmıştır. HÜDA PAR’ın kurucu üyesi olan Yavuz, halen HÜDA PAR’ın genel sekreterliği ve parti sözcülüğü görevini yürütmektedir. Yavuz, evli ve dört çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Şırnak: Şehzade Demir  

1974 yılında Mardin İdil’in Çığır köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nusaybin’de tamamladı. Çeşitli İslami sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olan Demir, Doğruhaber Gazetesi, İnzar ve Müjde gibi ilim ve kültür dergilerine araştırma ve köşe yazıları yazdı. HÜDA PAR’ın kurucu üyesi olan Demir, halen HÜDA PAR’ın genel idare kurulu üyesi olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

Van: Mehmet Mehdi Oğuz

1973 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamlayan Oğuz, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılında Hâkimlik Sınavı’nı kazanan ve Hâkimlik stajına başlayan Oğuz, 2000 yılında 28 Şubat uygulamaları kapsamında görevden alındı. Kapatılan Mustazaf-Der’in Van şube başkanlığı ve genel merkez yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. HÜDA PAR’ın kurucu üyesi olan Oğuz, halen HÜDA PAR’ın sosyal işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. 2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR’ın Van büyükşehir belediye başkan adayı olan Oğuz, evli ve üç çocuk babasıdır.

HÜDA PAR milletvekili adaylarının öz geçmişleri paylaşıldı

Anahtar Kelimeler:
Hüda Par
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.