Kasım Gülpınar Yine Ezber Bozdu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, aday tanıtım toplantısında konuştu. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve 2. Sıra milletvekili adayı Kasım Gülpınar’ın konuşması kamuoyunda yankı uyandırdı.

banner16
Kasım Gülpınar Yine Ezber Bozdu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, aday tanıtım toplantısında konuştu. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve 2. Sıra milletvekili adayı Kasım Gülpınar’ın konuşması kamuoyunda yankı uyandırdı. Gülpınar ‘Dört yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bu süreçte inancımızdan taviz, duruşumuzdan ödün vermedik. Harama tenezzül etmedik. Emrolunduğumuz gibi dosdoğru olmaya gayret gösterdik. İlelebet doğruluğun, imanın ve hakkın tarafında, hainin, şerefsizin ve arzısın karşısında olacağız’ dedi.

Salonun sesi yine Kasım Gülpınar oldu.

Milletvekili Kasım Gülpınar bugün AK Parti’nin 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi milletvekili adaylarını tanıttığı toplantıya damgasını vurdu. AK Parti’nin aday tanıtım toplantısını, kongrelerinde ve etkinliklerinde olduğu gibi yine Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa’daki sevenleri doldurdu.

Büyük takdir topladı.

Gülpınar’ın aday tanıtımındaki konuşması büyük takdir topladı. Gülpınar, konuşmasında alışılmış siyasetçilerin yaptığı klasik konuşmaların dışında, kendisini dinleyenlerin bam teline bastı.

Yüce Allah’a hamd olsun.

Gülpınar’ın adının anons edilmesiyle salon adeta yıkıldı. Konuşmasının başında kendisine gösterilen teveccühe teşekkür eden Gülpınar ‘Bu sevgiyi kalplere yerleştiren ve bu sevgi neticesinde nefsimde en ufak bir kıpırdanmaya yol açmayan yüce yaradana, yüce Allah’a hamd ederek sözlerime başlıyorum’ dedi.

Çok zor süreçlerden geçtim.

2011 yılında TBMM’ye milletvekili olarak giren Gülpınar, aradan geçen 4 yılın göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini söyledi. Her zaman biz dediğini, ben demeyi sevmediğini ama bugün ‘Ben’ diyorum diyen Gülpınar ‘Şahsım olarak çok zorlu süreçlerden geçtim. Çok badireler atlattım. Hainlerin düşmanların, art niyetlilerin, çekemeyenlerin çabası ile fakirin-fukaranın, mağdurun, mazlumun duası karşı karşıya geldi ve Allah’ın izniyle her zaman olduğu gibi yine fakirin, mazlumun duası galip geldi ve Allah’ın izniyle, onların da duası ile biz bugün tekrar karşınızdayız’ dedi.

Dünyevi hiçbir nimete itibar etmedik.

Hayatları boyunca eğilmediklerini, bükülmediklerini de belirten Gülpınar, dünyevi hiçbir nimete itibar etmediklerinin de altını çizdi. Duanın lezzetini ve bereketini her zaman halkla tattıklarını vurgulayan Gülpınar, Allah’ın izniyle dört yıl daha fazla kimsesizin kimsesi olacaklarını, daha fazla fakirin, fukaranın derdine dermen olmaya çalışacaklarını söyledi.

Babayla, amcayla olmuyor, duayla oluyor.

2011 yılında babası merhum eski Devlet bakanı Eyüp Cenap Gülpınar’dan sonra Milletvekili oluşunu eleştirilenlere seslenen Gülpınar ‘Babadan oğula saltanat mı geçer dediler, babası var diye burada dediler, işte o gözleri var ama görmezler hitabına muhattap olanlara sesleniyorum ‘Şuan da babam yok, Allah gani gani rahmet eylesin. Demek ki neymiş bu iş dayıyla, babayla olmuyormuş, duayla oluyormuş, duayla’ dedi.

Zalime cesaret, mazluma merhamet.

Kasım Gülpınar konuşmasında stratejisini de açıkladı. Gülpınar ‘Bundan sonra stratejimizi iki kelime üzerine inşa edeceğiz; Merhamet ve cesaret. Ezilmişe, mağdura, mazluma, fakire ve fukaraya; merhamet, zalime, haine, münafığa, hırsıza ve arsıza; Cesaret. Bu iki kelimeyi inşallah partimizin adında olduğu gibi adalet kavramı ile taçlandıracağız. İşte size AK Parti, işte size şuur, işte size her şeyden önemlisi Allah’ın rızası. Bu uğurda önümüze çıkan tüm engelleri aşacağız.’ Dedi.

Her nefis ölümü tadacaktır.

Konuşmasında sık sık ölüme de değinen Gülpınar ‘Tabiri mi maruz görün. Affınıza sığınıyorum. İster havlasın, ister yarılsın, ister bağırsın, ister çağırsın, her nefis mutlak ve mutlak suretle ölümü tadacaktır. Ölüm var ölüm. Arkamızdan kim ne ses çıkarırsa çıkarsın, biz bildiğimiz yoldan, sıratı müstakimden şaşmayacağız. Yüce Rabbimiz ya Hafiz; delalet içinde olanların yolundan bizleri, ailemizi, ve bütün dostlarımızı muhafaza eylesin.’ Dedi.

Şanlıurfa bizim evimiz.

Konuşmasında Şanlıurfa’nın kendilerinin evleri olduğunu, Urfa’dan başka gidecek yerlerinin olmadığına dikkat çeken Gülpınar, Urfa’yı son nefeslerine kadar savunacaklarına, koruyacaklarına işaret etti. Gülpınar ‘Ama başkalarının yaptığı gibi silahla, kanla değil, imanımızla, aşkımızla, şevkimizle, bilgimizle savunacağız, koruyacağız. Silah bu topraklara çok acılar getirdi. Kan getirdi, çok yavruyu dünya ya geldikten sonra babasız bıraktı. Çok aileyi evlatsız, çok kadınımızı kocasız bıraktı. Biz bundan sonra Allah’ın izniyle, değerli büyüğümüz, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle ve Başbakanımız değerli hocamız Ahmet Davutoğlu’nun gayretleriyle, acılara son verme çabamızı devam ettireceğiz. ‘ dedi.

Urfa ancak Hz. İbrahim’in zihniyetiyle yönetilebilir.

İmanın, hakikatın, şefkatin bu topraklarda ve özellikle de Şanlıurfa’da ilelebet kalması için hep birlikte çalışacaklarına da işaret eden Gülpınar ‘Sadece ve sadece Allah’ın rızası için çalışacağız. Bu memleket ancak ve ancak Hz. İbrahim’in zihniyetiyle yönetilebilir. Şiddetle var olan, kandan yana olan zihniyetle ve yıllarca Müslümanlara her türlü eziyeti yapan CHP zihniyetiyle güzel Şanlıurfa yönetilemez. Hz. İbrahim’in duası ise bu güzel Urfa, imanlı Urfa, adaletli ve imanlı yöneticilerin elinde kalacak inşallah. Biz hiçbir zaman tarafsız olamayız. Ne diyor davamızın ve ülkemizin lideri Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Taraf olmayan, bertaraf olur’. Biz doğruluğun, dürüstlüğün, imanın hakkın tarafında olacağız. Şerefsizliğin, hainliğin, arsızlığın ve bunlara karşı susanlarında karşısında olacağız ilelebet. Bu topraklar üzerinde hiçbir zaman ayrımcılığa müsaade etmeyeceğiz. İnsanları arap, kürt, zaza diye ayıranların karşısına dikileceğiz. ‘ dedi.

Gençlere seslendi.

Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, konuşmasının son bölümünü gençlere ayırdı. Gülpınar gençlere seslenerek ‘Çalışın, dik durun, dürüst olun. Kendinizi iyi yetiştirin. Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun. Önünüze ne kadar engel çıkarsa yılmayın, hiçbir iç ve dış mihraka boyun eğmeyin. Düşman uzağınızda da yakınınızda da olabilir, uyanık olun. İbadetinizi de hiçbir zaman aksatmayın ki ferasetiniz artsın. İstikbal Allah’ın izniyle sizlerledir. Son bir ricam olacak; Sigara içmeyin. Değerli Cumhurbaşkanımız da bu konu üzerinde duruyor. Özellikle gençler sigara içmeyin, İstikbal bu imanlı gençlerindir inşallah. Emeğinizin karşılığını bu dünya da olmazsa bile öbür dünya da mutlak suretle alacaksınız. Ben kardeşiniz olacak emeğinizin karşılığını bu dünya da almanız için başımı taşın altına koyacağım, gövdemi siper edeceğim bu gençler emeklerinin karşılığını alacak inşallah.’ Dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeynel 5 yıl önce

1990 ile 2000 yılları arasında hükümetin biri gidiyordu biri geliyordu peşpeşe koalisyon hükümetleri kuruldu derken turgut özalın ölümü özdemir Sabancı suikastı, susurluk, 28 şubat postmodern darbe faili meçhuller ve daha nice olaylar Türkiye bu tarihlerde çok çalkantılı bir dönem yaşadı

2000'li yıllara gelindiğinde ise toplum üzerinde 28 Şubat post-modern darbe etkisi bir hayli fazla oldu 2000'li yılların başında Ecevit hükümeti vardı Ecevit dönemi çok olaylara sahne oldu Başörtülü olarak milletvekili seçilen Merve Kavakçı’ya karşı TBMM’de "lütfen bu hanıma haddini bildirin burası devlete meydan okunacak yer değildir" sözleriyle hafızalarda yer edinen Ecevit’in iktidarda olduğu dönemlerde toplum; yoksulluk, ekonomik kriz ve yasaklarla boğuşmak zorunda kaldı. Son olarak Danıştay’a yapılan saldırıda da laiklik vurgusu yapan Ecevit; ABD Başkanı Bill Clinton karşısındaki görüntüsü, Kıbrıs çıkarmasında siyasi davranışı, Sezerin ecevite fırlattığı kitapçık olayı, İHL’lerin kapatılması, Güneş Motel’deki milletvekili transferi ile hiç unutulmayacak. Ecevit’in siyasi hayatı boyunca yaptığı hatalar toplumu kendisini kurtaracak bir lider arayışına itti

buda ABD kafirinin hoşuna gitti zira ABD toplumu kurtaracak bir halk kahramanını mağdur edebiyatı yaptırarak çoktan hazırlamıştı ABD kafiri kendi siyasetini gütmesi için RP den ayrılan ve başını Tayyip erdoğanın çektiği grup ABD desteği ile yola devam etmek için gömlek değiştirdiğini söylediler ve Milli görüş sloganı yerine "muhafaza